Szkoły Gminy Dębowiec

6 maja nauczycielki z naszej szkoły wzięły udział w szkoleniu „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanym przez WOŚP. Dwie Panie poszerzyły swoją wiedzę i umiejętności w temacie ratownictwa przedmedycznego. Szkoła w Iskrzyczynie otrzymała materiały i fantomy do przeprowadzenia szkolenia dla dzieci w zakresie RKO ( resuscytacji krążeniowo oddechowej ), czyli czynności, które należy podjąć, gdy osoba jest nieprzytomna i nie oddycha prawidłowo. Szkolenie było bardzo wartościowe i efektywne, przede wszystkim ze względu na cel – ratowanie ludzkiego życia, które jest największym skarbem.